arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۳۰۹۹
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۰۰ - ۰۸ مرداد ۱۳۹۰

قسمت دهم/جسورترین و شیرین ترین های هفته در "انتخاب"

جناب دکتر عزیز خودمان هم اخیراً فرموده اند : كمترين تعطيلي متعلق به كشوري در خليج عدن بود و بعد از آن كمترين تعطيلي متعلق به كشور ما با 75 روز تعطيلي است. بقيه كشورها بالاي 100 روز تعطيلي دارند.جناب احمدی نژاد افزوده است : مي‌گفتند كه دولت نهم و دهم زياد تعطيل مي‌كند. مگر كار كردن به ساعت طولاني است؟ آقا حرف حساب که جواب نداره ، تعطیلی کمه ، این همه کار اضافه رو نمی بینید ؟ اصلاً مردم ما اینقدر کار می کنند ، کاردونیشون پر شده ، دقت بفرمایید
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پایگاه خبری تحلیلی"انتخاب" Entekhab.IR در نظر دارد ، آخر هر هفته (جمعه) نگاه و اشاره ای به جسورانه ترین و شیرین ترین اظهارنظرها توسط افراد مختلف داخلی و خارجی، داشته باشد.

( هفتمین قسمت ستون "بامزه ترین و جسورترین های هفته" در "انتخاب")

( هشتمین قسمت ستون "بامزه ترین و جسورترین های هفته" در "انتخاب")

( نهمین قسمت ستون "بامزه ترین و جسورترین های هفته" در "انتخاب")
شیرین ترین ها:


 

 احسان شمسی ، دبير علمي سمپوزيوم اخلاق در سرطان گفت : پزشكان بايد از گفتن جملاتي مانند شما تا دو ماه ديگر بيشتر زنده نيستي و يا اعلام تاريخ دقيق پايان حيات خودداري كنند و در نهايت به اصرار بيمار به اعلام آمار و ارقام درصدي بسنده كنند.
 
جملات جالب و درخور توجه است ،اما آخه عزیز دل اگر بیماری سرطانی ، بدبخت ، فلک زده ، بی پول بره پیش آقایون ، حالا اگه کل جامعه محترم پزشکان اعتراض نکنند ، همچین جواب درست حسابی ای هم بهش نمیدن ، اما اگر دقتی بفرمایید به این خبر : محققان اسپانیایی آزمایش خون ۴۳۵ پوندی را ابداع کرده اند که به گفته آنها می تواند با دقتی بالا طول تلومرهای فرد، بخشی از DNA که گفته می شود با طول عمر در ارتباط است را اندازه گیری کند.
 
در میابیم که ؛ خوب حالا شما نگو . میره این آزمایش رو انجام میده ، جوابشم میگیره ، بعد دیگه پیش شما نمیاد ها ! بگید آقا ، هرچی میدونید بگیر ، این مریض مادر مرده به شما اعتماد کرده ، این نوع رفتار خودش یه جور بد اخلاقیه ، نیست ؟ از ما گفتن .
 


 
این هفته دو مورد از این اخبار هفتگی رسانه ای شد ، اهواز-تهران ، هوایی 8 ساعت طول کشید و تاخیر 5 ساعته پرواز و مسئولان پاسخگو! ، البته این ها که تو خبرها اومده نمونه ای است از این تاخیرها که لازمه هر پرواز قابل قبول و مطمئنی است. یه نکته مهم و توجیه قابل قبول در این زمینه اینه که ما ایرانی ها معمولا اندکی فراموش کاریم و در مسافرت ها یا زیر گازو خاموش نمی کنیم یا کلید رو روی قفل جا میگذاریم ، یا چمدون ها رو تو  ماشین جا میگذاریم ، که خدارو شکر با این تمهیدات هواپیمایی و مدیران آینده نگر آن چنین مشکلاتی دیگر پیش نخواهد آمد. البته یه ربطایی هم به خبر قبلی و تعیین زمان دقیق مرگ داره که زیاد مهم نیست . حالا هی نیمه خالیه لیوان رو ببینید.


 
 
معاون فرهنگي وزير ارشاد، ترويج شيطان پرستي و فرقه ضاله، رعايت نکردن حقوق مادي و معنوي پديدآورندگان، استفاده از تصاوير پيشوايان و مقامات عالي رتبه کشوري و رعايت نکردن عفت عمومي در محصولات چاپي را از جمله تخلفات موضوع بررسي کميسيون اصلي رسيدگي به تخلفات چاپخانه ها و صنايع وابسته اعلام کرد.
 
ما که دقیقاً بقول اقا عماد پچول شدیم و هرچی خوندیم نفهمیدیم یعنی چی. شما هم یه نظری بیفکنید ، ببینید چیزی دستگیرتون میشه یا پنبه می مونید.

 

 
خانه ی ملتی ها لایحه حمایت از خانواده را به حذف بخش مربوط به ازدواج مجدد به صحن علنی می برند . این بخش حذف شده ماده 23 لایحه بوده که بر اساس آن مردان مي توانستند در صورتي كه شرايط لازم از نظر اين ماده را داشته باشند، بدون اجازه همسرشان ازدواج كنند .
چند نکته مهم در حال حضر ( در این روزها ) : اول آنکه جوانانی که فکر می کنند مرد شده اند ، جرات ندارند تفکر ازدواج را در گوشه ای تنک و تاریک از مخیله شان هم جای دهند ، چه برسد به اینکه به فکر حضور و عدم حضور ماده 23 باشند.
دوم آنکه سیاستهای حمایتی دولت در رفع بیکاری و گرانی هم مزید بر علت شده که مردم شریف و مردان بزرگوار اگر ازدواج هم فرموده باشند ، حالا بر سر و سینه می زنند ، که آخه این چه خطایی بود مرتکب شدم !؟ نونت نبود ، آبت نبود این لایحه دیدنت چی بود.
سوم آنکه آنها که در تصور دومی بسه و سومی خاطر جمه هستند ، به تصویب و عدم تصویب چنین لوایحی کار ندارند و در این فضای بیکاری و بی پولی اسب مراد می تازند ، لذا از مجلس محترم تقاضا می شود فکری به حال بیکاری و رشد اقتصادی بفرمایند . با تشکر ( جوانان بیکار ، تحصیلکرده ، از خدمت برگشته و... )


 
 
بله . هان ؟ در این رابطه صحبت کنیم ؟ حج ، مسئولین محترم ؟ نه بابا این بندگان خدا یکبار بیشتر مشرف نشده اند ، دفعات بعد به اصرار خود مردم و علاقمندان بوده و دعوت طرف عربستانی که روابط بسیار بسیار خوبی هم با ما دارن . اصلاً به ما چه ؟  
با دل خونین لب خندان میاورند این عزیزان همچو جام  نی گرایشان را فیشی دهند، آیند چو ما اندر خروش . ایشان دارند برای حضور راحتتر ما خون دل می خورند و هی سفر می کنند و هی سفر می کنند . خدا خیرشان بدهد. جناب دکتر عزیز خودمان هم اخیراً فرموده اند :  كمترين تعطيلي متعلق به كشوري در خليج عدن بود و بعد از آن كمترين تعطيلي متعلق به كشور ما با 75 روز تعطيلي است. بقيه كشورها بالاي 100 روز تعطيلي دارند.جناب احمدی نژاد افزوده است : مي‌گفتند كه دولت نهم و دهم زياد تعطيل مي‌كند. مگر كار كردن به ساعت طولاني است؟ 

آقا حرف حساب که جواب نداره ، تعطیلی کمه ، این همه کار اضافه رو نمی بینید ؟ اصلاً مردم ما اینقدر کار می کنند ، کاردونیشون پر شده ، دقت بفرمایید ، راندمان کاری ما در روزهای تعطیل و غیر تعطیل در کشور مساوی است ، حالا شما چسبیدین به یه چند ده روز بین التعطیلی ها که گاهاً تبدیل به تعطیلی های چند هفتگی در سال میشه ؟ برای اونم دکتر جواب دادن ، خوب ما چون تنها و تنها در این زمینه از جهان عقب هستیم ، این تعطیلی های بین دو تعطیلی روشی است برای نزدیک کردن خودمون به روند پیشرفت جهانی . حرفی نیست ؟ آی نفس کش ! 

جسور ترین ها:
هفته ی گذشته خبری در انتخاب درج شد به این مضمون : " انصراف "خاموشی" از نمایندگی قالیباف " . منابع مطلع گزارش داده بودند که نماینده جناب آقای شهردار تهران در کمیته ۸ نفره اصولگرایان از این سمت استعفا داده و گمان می رود مرتضی طلایی جایگزین وی در ای کمیته شود. هنوز چند ساعتی از اعلام این خبر نگذشته بود که هیاهوی سایت ها و روزنامه های به اصطلاح حامی آقای قالیباف درآمد که آی "رسانه های نزدیک به فتنه سبز" و "جریان انحرافی" چنین خبری را عنوان کرده اند و ما تکذیب می کنیم و کذا و کذا ، که سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شوراي اسلامي گفت: قاليباف سردار طلایی را به عنوان نماینده خود به کمیته ۱۵ نفره معرفي كرد.

حالا دلیل آنکه دوستان مدعی حمایت از آقای دکتر قالیباف چرا چنین برآشفتند و بقولی گاف دادند که واضح است اما اینکه مدعی شده بودند این خبر "وحدت اصولگرایان" را نشانه رفته ، خود نشان از جریانهایی جدید دارد که هدفشان رسیدن به این مقصود است و به دنبال بازیگران آن می گردند ، غافل از آنکه ما گرگ باران دیده ایم و مانند گذشته روسیاهی به زغال می ماند و بس.

آقا چه حالی میده آدم واسه بر و بچ خودش نوشابه ، اونم از نوع تگریش باز کنه !!!
مدیر چرت زد ، 20 میلیون جریمه شد! این کار مدیر ارشد این مدیر بسیار خوب است و می شود از روی آن کلی طرح و برنامه و سند نوشت . چند عددد عکس هم هست ، البته فیلمشم در صدا و سیما به مقدار لازم موجوده ، از این مدیرها در کشور کم نداریم . اگر دوستان یه قوانینی بنویسند مبنی بر میزان جریمه و در آن با توجه به رده های مختلف مدیریتی جریمه تعیین کنند ، لا اقل ، هم یه عده ای میرن سر کار و هم یه پولی دست سازمان ها میرسه که باهاش میشه چند تا نیروگاه ساخت ، میگید نه ، امتحان بفرمایید. 
عجب جسارتی دارند این خودرو سازان وطنی ، شهرها که در حسرت یک آسمان آبی مانده اند ، لااقل به روستاها رحم کنید تا در این تعطیلی های کمی که آقای احمدی نژاد هم تایید فرمودند ، لااقل بشود برای کسب اکسیژن یه سری با آنجا زد و کمی نفس کشید.
البته انتخابات هم نزدیک است و باید توجه داشت که وام خودرو می تواند اندکی رای هم بیاورد ، اه! ما چرا هی سیاسی فکر می کنیم . آقا چی میشه روستایی ها سوار خودروهای کم مصرف وطنی بشن ، چرا اینقدر حسودین آقا ؟ خودرو با کیفیت ، کم مصرف ، ارزان ، قابل رقابت با نمونه های خارجی و متنوع ، چرا حالا که اوضاع صادرات خارجی خرابه ، به روستاها صادر نکنیم ، تا اینهمه خلاقیت و توانایی رو زمین نمونه ؟؟؟4- شمقدری: زندان‌های ايران مانند هتل است

 دکتر جواد شمقدری که آثار گرانقدری مانند "طوفان شن" را در کارنامه خود دارد، از شرایط بسیار خوب زندان های ایران خبر داد و حتی اینجور جاها را "هتل" خواند! و اصلاً جوری صحبت کرد که می شود اینطور استنباط کرد که جناب شمقدری یا خودش یا نزدیکانش ، تازه گی در زندان بوده اند و از شرایط خوب آنجا سخن گفته اند. قابل ذکر است، چندی پیش اعلام شد: سجادپور یار غار دکتر شمقدری به دلیل برخی اتهامات راهی اوین شده؛ هر چند این خبر نیز از سوی دولت تکذیبید و رد شد!
به جهت حجم بالای تولید شغل در کشور و رونق شدید اقتصادی و اینکه آقایان ما یک سر دارند و هزار سودا دیگر فکر زن گرفتن به ذهنشان خطور نمی کند ، لذا نتیجه می گیریم همین روند رشد خفن اقتصادی و کاهش میزان بیکاری دلیلی است بر افزایش سن ازدواج که امید است با اقدامات دولت محترم هرچه سریع تر این مشکل هم رفع گردد تا همه ی جوانها سر و سامان بگیرند . زمین هزار متری که دارن ، بچه هاشونم قراره میلیونر به دنیا بیان ، یارانه هم که می گیرن و خدا رو شکر خرج یومیشون هم در میاد ، کار می خوان چکار ؟ آره عزیز ، چرا ما کاسه ی داغ تر از آش بشیم .


نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نخود آش
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۸
0
19
تحلیل زیبایی بود انتخاب. دست شما درد نکند انتخاب.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۸
13
2
نیمه خالیه لیوان؟؟؟ خالیه؟؟؟ نویسنده ی این متن چند سالش بوده؟
پاسخ ها
هيچ
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۸
نويسنده ي قصه هاي دخو چند سالش بود؟
سلمان
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۸
آقا می فهمی این طنزه یا شما هم فرق بین طنز و جدی و آروم و تند و شب و روز و نمی دونی ، باز شکر به خانم شیرزاد!!!
نظرات بینندگان